KTC PSL-200BN-S
★★★★★ 4.5 48 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by ayudapsicologicaecuador.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Size: 7.9 inches (200 mm)
  • Bent nose type
  • Wire cutter included
  • Cutting Capacity: Soft wire 0.09 inch (2.3 mm), Hard wire 0.07 inch (1.8 mm)
Color Black
Grip Type Soft Grip
Brand Name KTC
Unit Count 1.00 Count
Manufacturer KYOTO TOOL CO., LTD.
Model Number PSL-200BN-S
Cutting width 0.09 Inches
Material Type Metal
Handle Material Stainless Steel
Manufacturer Part Number PSL-200BN-S
Specific Uses For Product Cutting, Gripping
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
48 ratings | 20 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (40)
4 stars
4% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (5)